Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ziemia - nasza planeta - jak obchodzliśmy Dzień Ziemi

Ziemia - nasza planeta - jak obchodzliśmy Dzień Ziemi

Oj działo się dzisiaj u nas, działo! Zanim Wam o tym opowiemy musicie wiedzieć, że Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie a jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nie brakowało więc dzisiaj rozmów na temat losów zielonej planety, konieczności i sposób recyklingu. Zajęcia odbyły sie w formie praktycznej - każda grupa zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyła "w miasto", aby zebrać jak najwięcej śmieci. Dzieci biegały i krzyczały "a fe, jak tu brudno!"; "ale bałagan" itp. Małe rączki zbierały papierki, butelki, puszki, reklamówki itd itd. Dzieciaczki  unaoczniły sobie, że ludzie nie dbają o przyrodę, nie zachowują się tak, jak chciałaby nasza planeta - zaśmiecają trawniki, chodniki, wyrzucają śmieci gdzie tylko chcą. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając je do odpowiednich worków. Następnie odbyło się sadzenie krzewinek iglastych w naszym ogrodzie, obsypywanie ich ziemią, podlewanie. Niech wiedzą "mali ogrodnicy", że rośliny potrzebują do życia ziemi, światła i wody, aby rosły i cieszyły nasze oczy piękną zielenią.
I wreszcie odbył się "Ekologiczny pokaz mody" - cóż to były za stroje. Musimy przyznać, Drodzy Rodzice, że jesteście baaardzo kreatywni, za co wam serdecznie i z głębi serca dziekujemy. Nasze małe panie i mali panowie prezentowali swoje kreacje na utworzonym przez Panią Asię i Panią Ilonę wybiegu ... uwierzcie, że kreatywność, zwinność dzieci jest niezwykła - przybierały specjalne pozy, mrugały rzęsami - było przecudnie i prześmiesznie. Były oklaski, okrzyki, nawet machanie pomponami.
Odbyły sie także specjalne zabawy ruchowe przy muzyce o tematyce "Ziemia - nasza planeta" a na koniec dzieci obejrzały film - w jaki sposób możemy pomóc Ziemi - i obległy fotobudkę przygotowaną przez Panią Ilonę.
W szatni dla rodziców utworzony został Punkt Wymiany Książek - każdy może przynieść książkę lub książeczkę i wziąć inną. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy włączyliście się  w naszą akcję nadawania drugiego życia rzeczom.
Dzień był szalony, pełen radości i uśmiechów a o to przecież chodzi w edukacji.
Serdeczne podziękowania dla Pani Joanny, Pani Ilony oraz Pani Urszuli za przygotowanie obchodów Dnia Ziemi i pieknie udekorowaną salę - wykonanymi włąsnoręcznie kwiatami, balonami, zdjęciami i plakatami.

 

Data dodania: 2023-04-21 14:21:40
Data edycji: 2023-04-21 14:39:33
Ilość wyświetleń: 195

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej