Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zaświeć się na niebiesko bo kwiecień jest miesiącem autyzmu

Zaświeć się na niebiesko bo kwiecień jest miesiącem autyzmu

W 2022r. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada na 2 kwietnia 2022r. (sobota).
Dlatego w naszym przedszkolu ogłaszamy piątek 1 kwietnia Przedszkolnym Dniem wiedzy o autyzmie - dniem szczególnym. Zorganizujemy w grupach dodatkowe zajęcia poświęcone spectrum autyzmu - wykorzystamy prezentacje multimedialne, filmy dla dzieci, wykonamy wraz z dziećmi grupowe plakaty "Niebieskie ręce". Będziemy poszukiwać w ogrodzie przedszkolnym nebieskich serc  oraz balonów i wieszać je na krzewach przedszkolnych. A w poniedziałek 4 kwietnia organizujemy Niebieski Marsz naszych przedszkolaków - z niebieskimi balonami i chustami,  podczas którego będziemy rozdawać mieszkańcom miasta i pracownikom instytucji miejskich ulotki na temat autyzmu.
Drodzy Rodzice - zaświećcie się z nami na niebiesko - ubierzcie dzieci w coś niebieskiego w piątek 1 kwietnia  oraz w poniedziałek 4 kwietnia.
                   "Niebieski kolorem nieba, Niebieski kolorem lez, Niebieski kolorem wody, Symbolem autyzmu też."Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu – Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Modlnicy


Sprawdźcie 5 ciekawostek, których mogliście nie znać, a które pozwolą Wam lepiej zrozumieć ludzi z autyzmem: 

  • Autyzm to zespół cech, które utrudniają budowanie satysfakcjonujących relacji z innymi i sprawiają, że ludziom trudniej jest odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych. 
  • Autyzm powoduje trudności zarówno w kontaktach społecznych, jak i w uczeniu się oraz postrzeganiu otoczenia.
  • ONZ uznaje autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS. 
  • W Polsce zaburzenia ze spektrum autyzmu diagnozowane są u jednego dziecka na około 150 – jako że autyzm należy do tzw. chorób cywilizacyjnych, ta liczba stale rośnie. 
  • Mimo iż, wraz ze wzrostem ilości diagnozowanych osób, wzrasta również wiedza na temat przyczyn, objawów i metod terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu, świadomość społeczna na jego temat jest wciąż niewystarczająca.

źródło ilustracji: internet

 

 

Data dodania: 2022-03-30 11:44:42
Data edycji: 2022-03-30 11:58:29
Ilość wyświetleń: 237

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej