Szanowni Rodzice. Od 3 czerwca do 7 czerwca trwał będzie nabór dzieci na tzw. dyżury wakacyjne w miesiącach lipiec i sierpień dla rodziców pracujących, kórzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki. Informacje dotyczące dyzurów znajdziecie Państwo w zakładce górnej DYŻUR WAKACYJNY 2024
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zaświeć się na niebiesko bo kwiecień jest miesiącem autyzmu

Zaświeć się na niebiesko bo kwiecień jest miesiącem autyzmu

W 2022r. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada na 2 kwietnia 2022r. (sobota).
Dlatego w naszym przedszkolu ogłaszamy piątek 1 kwietnia Przedszkolnym Dniem wiedzy o autyzmie - dniem szczególnym. Zorganizujemy w grupach dodatkowe zajęcia poświęcone spectrum autyzmu - wykorzystamy prezentacje multimedialne, filmy dla dzieci, wykonamy wraz z dziećmi grupowe plakaty "Niebieskie ręce". Będziemy poszukiwać w ogrodzie przedszkolnym nebieskich serc  oraz balonów i wieszać je na krzewach przedszkolnych. A w poniedziałek 4 kwietnia organizujemy Niebieski Marsz naszych przedszkolaków - z niebieskimi balonami i chustami,  podczas którego będziemy rozdawać mieszkańcom miasta i pracownikom instytucji miejskich ulotki na temat autyzmu.
Drodzy Rodzice - zaświećcie się z nami na niebiesko - ubierzcie dzieci w coś niebieskiego w piątek 1 kwietnia  oraz w poniedziałek 4 kwietnia.
                   "Niebieski kolorem nieba, Niebieski kolorem lez, Niebieski kolorem wody, Symbolem autyzmu też."Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu – Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Modlnicy


Sprawdźcie 5 ciekawostek, których mogliście nie znać, a które pozwolą Wam lepiej zrozumieć ludzi z autyzmem: 

  • Autyzm to zespół cech, które utrudniają budowanie satysfakcjonujących relacji z innymi i sprawiają, że ludziom trudniej jest odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych. 
  • Autyzm powoduje trudności zarówno w kontaktach społecznych, jak i w uczeniu się oraz postrzeganiu otoczenia.
  • ONZ uznaje autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS. 
  • W Polsce zaburzenia ze spektrum autyzmu diagnozowane są u jednego dziecka na około 150 – jako że autyzm należy do tzw. chorób cywilizacyjnych, ta liczba stale rośnie. 
  • Mimo iż, wraz ze wzrostem ilości diagnozowanych osób, wzrasta również wiedza na temat przyczyn, objawów i metod terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu, świadomość społeczna na jego temat jest wciąż niewystarczająca.

źródło ilustracji: internet

 

 

Data dodania: 2022-03-30 11:44:42
Data edycji: 2022-03-30 11:58:29
Ilość wyświetleń: 314

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej