Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wszystkie kolory świata projekt UNICEF realizowany w naszym przedszkolu od lutego br.

Wszystkie kolory świata projekt UNICEF realizowany w naszym przedszkolu od lutego br.

Wszystkie Kolory Świata to  polska edycja światowego projektu edukacyjnego, którego celem jest zapoznanie dzieci z sytuacją ich rówieśników żyjących w różnych regionach świata. Poprzez projekt „Wszystkie Kolory Świata” chcemy uświadomić dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Akcję „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Realizację Projektu „Wszystkie Kolory Świata” rozpoczniemy od lutego br. a zakończymy 4 marca.
Poza zajęciami edukacyjnymi dotyczącymi wybranego kraju (wybór nauczyciela lub wspólny podczas zebrania z rodzicami), sytuacji dzieci w tym kraju oraz różnorodności kulturowej, dzieci  angażują się także w przygotowanie charytatywnych laleczek.
Kiedy laleczki już powstaną, to kolejnym etapem będzie ich prezentacja podczas specjalnie zorganizowanego w przedszkolu  – Dnia Wszystkich Kolorów Świata. W tym dniu będziemy prosić Państwa o ubranie dzieci w określone kolory.

Wykrój laleczki: Laleczka wykrój

Proces szycia laleczek może odbywać się w placówce zarówno podczas dedykowanych zajęć, jak i w domu pod okiem opiekunów, rodzeństwa, rodziców czy dziadków. Zaangażowanie całej rodziny w przygotowanie laleczek z pewnością będzie dodatkowym walorem projektu, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. I o to gorąco prosimy.

Zapraszamy do niesamowitej przygody przedszkolaków,  zachęcamy również do włączenia w działania rodziców, dziadków
i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione. 

Konkurs na „Najbardziej oryginalną laleczkę”- każda placówka realizująca projekt, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Udział w Konkursie jest dobrowolny. Konkurs zostanie zrealizowany w formie głosowania internetowego na najbardziej oryginalną laleczkę. Każda placówka uczestnicząca w projekcie będzie mogła zgłosić tylko jeden projekt w formie zdjęcia laleczki do udziału w głosowaniu. Głosowanie odbędzie się poprzez specjalnie przygotowaną stronę internetową, a w głosowaniu będą mogli uczestniczyć wyłącznie użytkownicy kont na Facebooku. Konkurs zostanie zrealizowany po zakończeniu właściwej części projektu „Wszystkie Kolory Świata. Nagrodą w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej
w zwycięskiej placówce.

Powiadomimy Państwa o uruchomieniu glosowania. Gorąco prosimy rodzicó  o wsparcie i zaangażowanie i zapraszamy do udziału!

Informacje o projekcie:

Wszystkie kolory świata UNICEF

https://www.youtube.com/watch?v=XGoUEfxMhwA&t=17s

 

Data dodania: 2022-01-13 12:54:31
Data edycji: 2022-01-13 14:18:28
Ilość wyświetleń: 224

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej