Szanowni Rodzice. Od 3 czerwca do 7 czerwca trwał będzie nabór dzieci na tzw. dyżury wakacyjne w miesiącach lipiec i sierpień dla rodziców pracujących, kórzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki. Informacje dotyczące dyzurów znajdziecie Państwo w zakładce górnej DYŻUR WAKACYJNY 2024
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wszystkie kolory świata projekt UNICEF realizowany w naszym przedszkolu od lutego br.

Wszystkie kolory świata projekt UNICEF realizowany w naszym przedszkolu od lutego br.

Wszystkie Kolory Świata to  polska edycja światowego projektu edukacyjnego, którego celem jest zapoznanie dzieci z sytuacją ich rówieśników żyjących w różnych regionach świata. Poprzez projekt „Wszystkie Kolory Świata” chcemy uświadomić dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Akcję „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Realizację Projektu „Wszystkie Kolory Świata” rozpoczniemy od lutego br. a zakończymy 4 marca.
Poza zajęciami edukacyjnymi dotyczącymi wybranego kraju (wybór nauczyciela lub wspólny podczas zebrania z rodzicami), sytuacji dzieci w tym kraju oraz różnorodności kulturowej, dzieci  angażują się także w przygotowanie charytatywnych laleczek.
Kiedy laleczki już powstaną, to kolejnym etapem będzie ich prezentacja podczas specjalnie zorganizowanego w przedszkolu  – Dnia Wszystkich Kolorów Świata. W tym dniu będziemy prosić Państwa o ubranie dzieci w określone kolory.

Wykrój laleczki: Laleczka wykrój

Proces szycia laleczek może odbywać się w placówce zarówno podczas dedykowanych zajęć, jak i w domu pod okiem opiekunów, rodzeństwa, rodziców czy dziadków. Zaangażowanie całej rodziny w przygotowanie laleczek z pewnością będzie dodatkowym walorem projektu, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. I o to gorąco prosimy.

Zapraszamy do niesamowitej przygody przedszkolaków,  zachęcamy również do włączenia w działania rodziców, dziadków
i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione. 

Konkurs na „Najbardziej oryginalną laleczkę”- każda placówka realizująca projekt, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Udział w Konkursie jest dobrowolny. Konkurs zostanie zrealizowany w formie głosowania internetowego na najbardziej oryginalną laleczkę. Każda placówka uczestnicząca w projekcie będzie mogła zgłosić tylko jeden projekt w formie zdjęcia laleczki do udziału w głosowaniu. Głosowanie odbędzie się poprzez specjalnie przygotowaną stronę internetową, a w głosowaniu będą mogli uczestniczyć wyłącznie użytkownicy kont na Facebooku. Konkurs zostanie zrealizowany po zakończeniu właściwej części projektu „Wszystkie Kolory Świata. Nagrodą w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej
w zwycięskiej placówce.

Powiadomimy Państwa o uruchomieniu glosowania. Gorąco prosimy rodzicó  o wsparcie i zaangażowanie i zapraszamy do udziału!

Informacje o projekcie:

Wszystkie kolory świata UNICEF

https://www.youtube.com/watch?v=XGoUEfxMhwA&t=17s

 

Data dodania: 2022-01-13 12:54:31
Data edycji: 2022-01-13 14:18:28
Ilość wyświetleń: 274

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej