Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wszelkie diety dziś na boku - Tłusty Czwartek jest raz w roku. Smacznego!

Wszelkie diety dziś na boku - Tłusty Czwartek jest raz w roku. Smacznego!

Od samego rana zapach pieczonych pączków unosił się w powietrzu, gdyż Pani Jola w kuchni nie próżnowała, na dodatek Julek i Mateusz z 4 latków również wnieśli, z nieukrywaną dumą na twarzy, pączki dla swoich kolegów i koleżanek. Dzieci miały okazję samodzielnie dekorować pączki korzystając z pysznych, naturalnych lukrów sporządzonych przez Panią Jolę oraz kolorowych posypek. Jakaż to była dziecięca radość, jakaż temu działaniu towarzyszyła przyjemność! I radości ciąg dalszy czyli degustacja pączków - usmarowane lukrami buzie, oczy pełne szczęścia, uśmiechy na twarzyczkach.  Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji i zwyczajów - dbajmy o nasze tradycje – te poważne, narodowe i te bardziej zabawne ale też niezwykle smaczne.

Staropolskie przysłowie mówi: "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła".

Z obowiązku musimy nadmienić, że z pączkami nie przesadzamy. Jemy je z umiarem i niezbyt często ponieważ jak większość tego typu potraw zawierają cukier.

 

 

 

Data dodania: 2023-02-16 12:06:35
Data edycji: 2023-02-16 12:17:17
Ilość wyświetleń: 141

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej