Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Rodzice! Kontrolujcie czystość włosów i głowy dzieci

Rodzice! Kontrolujcie czystość włosów i głowy dzieci

Szanowni Państwo. 

Łatwo napisać "Zakaz wstępu pasożytom" lecz jakże trudno nam w przedszkolu zapobiec i powstrzymać ich ekspansję. Wszawica to choroba pasożytnicza, bardzo szybko rozprzestrzeniająca się i tylko zdecydowane działania rodziców pozwolą zwalczyć wszawicę w placówce edukacyjnej.
W związku z sygnałem o pojawieniu się w jednej z grup przypadku wszawicy przypominamy, że obowiązkiem rodzica jest troska o czystość dziecka i prosimy o codzienną kontrolę czystości włosów i głowy  dzieci. W przypadku oznak wszawicy u dziecka rodzic zobowiązany jest zgłosić ten fakt nauczycielowi grupy i pozostawić dziecko w domu przez min. 5 dni do momentu całkowitego wyleczenia i po 7 - 10 dniach powtórzyć kurację wybranym środkiem. Nie ma cudownych preparatów, które w 10 minut zwalczą wszawicę.
To nie wstyd mieć a właściwie "złapać" wszy ale wstydem jest narażać innych - inne dzieci w przedszkolu, pracowników, rodziny. Zapobiegajmy więc przez systematyczną kontrolę włosów dziecka i zwalczajmy jak najszybciej. Sukces w zwalczaniu tego problemu zależy wyłącznie od rodziców.