Szanowni Rodzice. Od 3 czerwca do 7 czerwca trwał będzie nabór dzieci na tzw. dyżury wakacyjne w miesiącach lipiec i sierpień dla rodziców pracujących, kórzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki. Informacje dotyczące dyzurów znajdziecie Państwo w zakładce górnej DYŻUR WAKACYJNY 2024
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Realizacja projektu UNICEF ''Na ratunek dzieciom z Rogu Afryki''

Realizacja projektu UNICEF ''Na ratunek dzieciom z Rogu Afryki''

Jesteśmy szczęściarzami - żyjemy w pokoju, względnym dobrobycie, mamy dostęp do wody, pokarmu i wszelkich dóbr kultury. Nasze dzieci mają dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej, są dobrze ubrane, mają mnóstwo zabawek, mają również warunki do spokojnego rozwoju. Spójrzmy teraz na warunki życia dzieci w Rogu Afryki, które cierpią z niedożywienia, upału, suszy, braku wody. Uczmy nasze dzieci, że są na świecie kraje, w których dzieci umierają z niedożywienia, cierpią na rozmaite choroby, nie uczą się, ponieważ nie ma tam ani przedszkoli ani szkół. Pokazujmy dzieciom, że warto nieść pomoc, aby choć odrobinę ulżyć innym w niedoli. Temu służy realizacja projektu UNICEF "Na ratunek dzieciomz Rogu Afryki", którego koordynatorem jest w przedszkolu psycholog, Pani Ola Rejner-Ptaszek. 
Dzieci obejrzały film o warunkach życia ich afrykańskich kolegów, zrozumiały, jak im jest ciężko, jak smutne jest ich życie i skomponowały wirtualny podarunek "Zdrowe talerze" pełne rozmaitych pokarmów. Chcielibyśmy, aby wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe, najedzone i kochane.

Dla chętnych do obejrzenia filmy z YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=nBXT6MpguOc

https://www.youtube.com/watch?v=Ta28M_32OCE

źródła obrazów i filmów: internet

Data dodania: 2023-02-14 11:52:29
Data edycji: 2023-02-14 12:15:48
Ilość wyświetleń: 191

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej