Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nasz przedszkolny wolontariat

Nasz przedszkolny wolontariat

Poniżej przedstawimy Państwu inicjatywy nauczycieli i dzieci, które podejmą w ramach Wolontariatu Przedszkolaka Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 10. Pragniemy wspólnie z Państwem nauczyć dzieci empatii i kształtować wrażliwość na potrzeby innych.

W ramach naszego przedszkolnego wolontariatu dzieci dowiadują się czym jest wolontariat i jakie obowiązki będą na nich spoczywały. Nieznane dotychczas słowa, nabierają zupełnie innego znaczenia. Po dwóch miesiącach każdy przedszkolak już powinien wiedzieć, że bycie Wolontariuszem to coś wyjątkowego, a pomaganie innym potrafi cieszyć i nieść radość. W okresie przygotowania dzieci poznają Kodeks Małego Wolontariusza, który już niedługo będzie towarzyszył im każdego dnia.

Kodeks Małego Wolontariusza:  Kodeks Malego Wolontariusza

W czerwcu, po wykonaniu zadań odbedzie się Pasowanie na Przedszkolnego Wolontariusza połączone z wręczeniem odznak i dyplomów.
Wolontariat uruchamiamy juz w styczniu br. i zamierzamy podejmować działania na rzecz środowiska nie tylko lokalnego, trwające do czerwca tego roku szkolnego.  W szeregu działań liczymy na Państwa gorące serca i pomoc. Zakres działań przedstawimy już wkrótce.

 

Jak będą wygądały nasze działania? Spójrzcie!:

Działania w grupie 6 latków: Działania Wolontariatu w grupie 6 latków

Działania w grupie 5 latków: Działania Wolontariatu w grupie 5 latków

Działania w grupie 3 latków: Działania Wolontariatu w grupie 3 latków

 

 

Data dodania: 2022-01-13 14:33:40
Data edycji: 2022-01-19 14:03:49
Ilość wyświetleń: 297

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej