Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

Święto Ziemi jest obchodzone na całym świecie. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ! Warto pomyśleć, jak pomóc Ziemi aby była zdrowa, piękna i czysta. W każdej grupie został zorganizowany „dzień ekologiczny”. Był to dzień w kolorze zielonym.  Dla przedszkolaków zostało zorganizowanych wiele zabaw z ekologią w tle. Niektóre grupy rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży po naszej planecie. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat Ziemi a podczas zajęć przypominały i utrwalały sobie, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Ale najatrakcyjniejsza była część praktyczna, gdy  w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę i dzięki zaangażowaniu rodziców sadziły na terenie zielonym przedszkola kwiaty, drzewka owocowe oraz siały nasionka. 

Film dla dzieci z zasobów internetu: https://www.youtube.com/watch?v=MDcQRG1mebY

karty pracy: karta pracy nr 1      karta pracy nr 2         karta pracy nr 3

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, za piękne kolorowe kwiaty cieszące dziesiątkami barw nasze oczy, za cudowne drzewka owocowe, niektóre już pięknie kwitnące, za ziemię ogrodową. Nic tak nie cieszy dzieci, jak praktyczne działanie.

Święto to ma na celu budowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkole nie zapomina o ekologii zatem i tym razem przedszkolaki przypomniały sobie zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Spójrzcie na plakat zamieszczony poniżej.

źródło kart i obrazów: internet

Data dodania: 2022-04-22 13:26:28
Data edycji: 2022-04-22 14:10:31
Ilość wyświetleń: 1471

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej