Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Już od wielu lat nasze przedszkole świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada w dniu 20 listopada.  To wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, jednak nic nie stanęło na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek - 21 listopada. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. Różnorodność jest wspaniała! 

Nasze przedszkolaki wyposażone w wiedzę, empatię i szacunek dla drugiego człowieka wyruszyły na ulice naszego miasta, aby rozdawać ulotki dotyczące praw dziecka. I gdzie one nie były! Były w Urzędzie Miasta, były w Centrum Kultury, Były w Straży Miejskiej, na rynku, w pasażu handlowym. Brawo dzieciaki!

 

źródło ilustracji: internet

 

 

 

Data dodania: 2022-11-21 11:38:06
Data edycji: 2022-11-22 11:23:43
Ilość wyświetleń: 279

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej