Szanowni Rodzice. Od 3 czerwca do 7 czerwca trwał będzie nabór dzieci na tzw. dyżury wakacyjne w miesiącach lipiec i sierpień dla rodziców pracujących, kórzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki. Informacje dotyczące dyzurów znajdziecie Państwo w zakładce górnej DYŻUR WAKACYJNY 2024
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Magiczne pierniczki i wdzięczne serca naszych małych wolontariuszy dla Seniorów

Magiczne pierniczki i wdzięczne serca naszych małych wolontariuszy dla Seniorów

W tym tygodniu w przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw i z sali 3 latków dobiagał szczególnie głośny szczebiot dziecięcych głosików. Ale jak można nie być szczęśliwym, gdy Mały Wolontariusz przygotowuje dary serca dla Seniorów z Domu Pomocy Społecznej - piecze pierniczki wspólnie z Panią Teresą, Iloną i Wiolą. Ileż radości sprawiało naszym milusińskim wykrajanie form pierników, jak sprytne okazały się te malutki rączki, jakże nasze maluchy były przejęte i jak dłużył się im czas, gdy pierniki piekły się, i, uff ...NARESZCIE! ... można było dać upust fantazji i talentu, ozdabiając pierniczki kolorym lukrem, cukiereczkami i przeróżnymi "ciastowymi" ozdobami. Efekt tej pracy, płynącej z głębi serca, bo dedykowanej, jakże ważnym dla każdego dziecka osobom - Babci i Dziadkowi, widoczny jest na zdjęciu głównym (a więcej w zakładce grupy). Choć wiedziały, że to prezent nie dla ich "Dziadków", były równie przejęte.
Ale to był pierwszy akt działań naszego Małego Wolontariatu.
Tu do akcji wkroczyli nasi 5 letni Wolontariusze.  Wspólnie z Panią Joasią i Dorotą dzieci wykonały piękne laurki oraz prezenty w kształcie serca na patyczku z serdecznymi życzeniami dla Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. I wiele ślicznych, kolorowych  kwiatów z bibuły - tu ujawniamy talenty Pani Urszuli. A wszystko po to, by ogrzać choć przez chwilę samotne serca i by oczy Seniorów rozbłysły radością.

Pierniczki zapakowano w piękne prezentowe pudełko i wraz z kartami - sercami ułożono w wiklinowym koszu, ozdabiając go kwiatami.
I wyruszyły nasze 5 latki z darami malutkich serc - z uśmiechem na ustach, radością, dumą i świadomością, że taki mały gest dobroci sprawi innym radość - do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Limanowskiego.
Bo dzieci chcą pomagać nie oczekując nic w zamian. I potrafią czerpać z tego radość. Musimy mądrze kierować tą "nauką człowieczeństwa", by umiały nieść bezinteresowną pomoc ale także potrafiły o nią poprosić, gdy znajdą się w potrzebie.

Brawo Mali Wolontariusze!.

Data dodania: 2022-01-21 00:20:22
Data edycji: 2022-01-21 17:46:01
Ilość wyświetleń: 293

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej