Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Kilka słów o warsztatach edukacyjnych dla Rodziców ''Gry i zabawy wspomagające rozwój dziecka''

Kilka słów o warsztatach edukacyjnych dla Rodziców ''Gry i zabawy wspomagające rozwój dziecka''

W dniu 24 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne dla rodziców grupy 3 i 4- latków, zorganizowane przez specjalistów Zespołu ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej, mające na celu wsparcie psychologiczne i edukacyjne rodziców w zakresie właściwego doboru gier i zabaw z dzieckiem w domu oraz zapoznanie rodziców z różnymi możliwościami wykorzystania domowych sprzętów, narzędzi, przyborów do wspólnej zabawy z dzieckiem. Spotkanie poprowadziły nasze specjalistki tj. Pani Małgosia - pedagog specjalny, Pani Ola - psycholog, Pani Aneta i Pani Wiola - nauczyciele współorganizujący kształcenie dzieci ze SPE.
Po krótkiej części teoretycznej - prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Małgosię (pedagog specjalny) poszczególni specjaliści przedstawili w formie aktywizującej rodziców, propozycje różnego rodzaju zabaw z dzieckiem w domu, wykorzystując przygotowane ,,domowe” pomoce. Podczas prezentacji i wykonywania poszczególnych zabaw i ćwiczeń przez rodziców rodziców omawiano ich praktyczną rolę wspomagającą rozwój dziecka w różnych zakresach, tj. w sferze ruchowej i motorycznej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej. Zaprosiłyśmy nasze mamy do zabaw: zabawy manipulacyjne, konstrukcyjne, rozwijające motorykę małą, ruchowe, w tym muzyczno – ruchowe, r lacyjnego, ćwiczenia stymulujące rozwój słownictwa i umiejętności językowych / Pani Wiola /, zabawy wspomagające rozwój inteligencji emocjonalnej u dzieci / Pani Aleksandra /.

W dalszej części spotkania rodzice zadawali szereg pytań dotyczących rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, ich trudności w radzeniu sobie z porażkami i własnymi emocjami, buntu maluchów, itp. Wspólnie ustalono, że kolejne warsztaty dla rodziców będą związane z powyższą tematyką, w tym niepożądanymi zachowaniami przedszkolaków oraz z zakresu logopedii i wspierania mowy dziecka.  Po skończonych warsztatach rodzice otrzymali materiały dotyczące rodzajów przeprowadzonych zabaw ze szczegółowym opisem ich przebiegu oraz ćwiczeń wykorzystanych podczas zajęć.
Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze, na co zwrócili uwagę rodzice, wypełniając ankietę ewaluacyjną - ocenie rodziców w bardzo dużym stopniu warsztaty prowadzone były w ciekawy sposób a Rodzicom najbardziej podobały się pomysły na zabawę z dzieckiem w domu, ich aktywny udział w zajęciach – metody aktywizujące i formy pracy, ciekawe zabawy i sposób ich prezentacji. Wszyscy rodzice zadeklarowali zainteresowanie taką formą współpracy ze specjalistami.

Żałujemy, że nie wszyscy rodzice deklarujący udział przybyli na warsztaty ale tym goręcej dziekujemy mamom, które poświęciły wspólnie z nami swój czas, aby uczyć się poprzez zabawę korzystając z doświadczeń nauczycieli. 

Materiały do poczytania dla chętnych Rodziców:

https://publicystyka.ngo.pl/jak-budowac-z-dzieckiem-relacje-przez-zabawe

https://rodzicowo.pl/artykuly/wp-content/uploads/2020/03/100_pomyslow_na_zabawe-pdf.pdf

źródło obrazów i materiałów: internet

Nasze Mamy wyraziły zgodę na publikację wizerunku.

 

Data dodania: 2023-04-25 11:44:47
Data edycji: 2023-04-25 12:07:49
Ilość wyświetleń: 161

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej