Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Jestem leśniczym czyli gość w przedszkolu

Jestem leśniczym czyli gość w przedszkolu

Gościliśmy w przedszkolu tatę Stasia, Pan Jakub Kuleta. Tata Stasia z 4 latków jest podleśniczym z Nadleśnictwa Radziwiłów i z ochotą odpowiedział na zaproszenie nauczycieli 4 latków, by zapoznać dzieci z tajnikami swojego zawodu. To się nazywa, moi drodzy, "preorientacja zawodowa od przedszkola". Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśniczego, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym i uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.
W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wraz z nauczycielami. Leśniczy opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach.
Zostawił 4 latkom szereg wspaniałych prezentów edukacyjnych - książki o pracy leśnika, o warstwach lasu,  funkcjach lasu, tropach zwierząt oraz kolorowe breloczki - leśne zwierzaczki. Mamy nadzieję, że dzieci już wiedzą, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. I, co ważne, że nasze przedszkolaki ilekroć będą w lesie to przypomną sobie  zasady zachowania się m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami. Dziękujemy Panie Jakubie!

Data dodania: 2023-01-26 12:30:49
Data edycji: 2023-01-26 13:11:36
Ilość wyświetleń: 279

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej