Szanowni Rodzice. Od 3 czerwca do 7 czerwca trwał będzie nabór dzieci na tzw. dyżury wakacyjne w miesiącach lipiec i sierpień dla rodziców pracujących, kórzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki. Informacje dotyczące dyzurów znajdziecie Państwo w zakładce górnej DYŻUR WAKACYJNY 2024
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Jestem leśniczym czyli gość w przedszkolu

Jestem leśniczym czyli gość w przedszkolu

Gościliśmy w przedszkolu tatę Stasia, Pan Jakub Kuleta. Tata Stasia z 4 latków jest podleśniczym z Nadleśnictwa Radziwiłów i z ochotą odpowiedział na zaproszenie nauczycieli 4 latków, by zapoznać dzieci z tajnikami swojego zawodu. To się nazywa, moi drodzy, "preorientacja zawodowa od przedszkola". Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśniczego, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym i uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.
W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wraz z nauczycielami. Leśniczy opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach.
Zostawił 4 latkom szereg wspaniałych prezentów edukacyjnych - książki o pracy leśnika, o warstwach lasu,  funkcjach lasu, tropach zwierząt oraz kolorowe breloczki - leśne zwierzaczki. Mamy nadzieję, że dzieci już wiedzą, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. I, co ważne, że nasze przedszkolaki ilekroć będą w lesie to przypomną sobie  zasady zachowania się m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami. Dziękujemy Panie Jakubie!

Data dodania: 2023-01-26 12:30:49
Data edycji: 2023-01-26 13:11:36
Ilość wyświetleń: 948

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej