Szanowni Rodzice. Od 3 czerwca do 7 czerwca trwał będzie nabór dzieci na tzw. dyżury wakacyjne w miesiącach lipiec i sierpień dla rodziców pracujących, kórzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki. Informacje dotyczące dyzurów znajdziecie Państwo w zakładce górnej DYŻUR WAKACYJNY 2024
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Jak kultywujemy tradycje narodowe

Jak kultywujemy tradycje narodowe

Co to jest niepodległość - teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła - to polski dom, polska szkoła.

Nasze starsze przedszkolaki już wiedzą, że 11 listopada 1918r. po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Wiedzą także, że corocznie 11 listopada, kultywując narodowe tradycje, obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości wykonując i rozdając mieszkańcom miasta kokardy narodowe, wieszając flagę, organizując koncert patriotyczny. 5 latki - odświętnie ubrane - tańcem, słowem i pieśnią oddały szacunek polskim symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały dziecięcą miłość do naszej ojczyzny. Podczas występu dzeci zaprezentowały dumny polski taniec narodowy - polonez, opowiedziały wierszem o ważnych wydarzniach z historii Polski, przepięknie śpiewały pieśni patriotyczne, których wykonanie przez takie małe szkraby mocno chwytało za serce. Po przyjęciu właściwej postawy "na baczność" wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi - Dyrektor Wydziału Eukacji Panią Urszulą Wieczorkiewicz - Tkacz, rodzicami, pracownikami przedszkola i młodszymi kolegami i koleżankami - 5 latki odśpiewały hymn narodowy - Mazurek Dąbrowskiego. Wierzymy, że takie chwile pozostają w pamięci dzieci i stanowią podwaliny pod kształtowanie postaw  i wzorców patriotycznych.
Dziekujemy rodzicom 5 latków za uczestnictwo w koncercie a mamie Garysia za uszycie pięknych krawatów dla chłopców i kokard dla dziewczynek.

 

Data dodania: 2023-11-10 17:13:21
Data edycji: 2023-11-13 19:15:54
Ilość wyświetleń: 162

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej