Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Nasze przedszkole bierze udział w akcji społecznej „ Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji”. Tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji przypada w okresie 3 - 9 października pod hasłem Przełamujemy bariery!  8 października, zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, będzie szczególnie wyróżniony jako Dzień Świadomości Dysleksji.

My, w ramach uczestnictwa w wydarzeniu, zaplanowałyśmy dla dzieci poniższe zadania oraz zaprezentujemy Państwu ich wykonanie w postaci fotoreportażu:
1)
Gazetkę informacyjną: co może zaniepokoić u dziecka w wieku przedszkolnym?;
2) 3 latki wezmą udział w specjalnych ćwiczeniach „schematu ciała”;
3) 4 latki będą tego dnia posługiwały się prawą i lewą ręką na hasło; 
4) 6 latki odbędą ćwiczenia orientacji w terenie.

Całość działań w ramach tej akcji społecznej zostanie przedstawiona Państwu na stronie przedszkola w postaci fotoreportażu (dotyczy  wyłącznie dzieci, których rodzice złożyli pisemną zgodę na publikację wizerunku).

 Ryzyko dysleksji obserwujemy już wśród młodszych dzieci, a dysleksja diagnozowana jest u uczniów starszych. Jak pomóc, jak właściwie odpowiadać na ich potrzeby – takie pytania stale zadają sobie nauczyciele, rodzice i specjaliści, podejmując różnorodne działania sprzyjające rozwojowi kompetencji oraz potencjału dzieci i uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Ale dzieci ryzyka dysleksji czy uczniowie z dysleksją to nie tylko osoby z trudnościami w uczeniu się. Podobnie jak inni, mają swoje talenty, zainteresowania, unikalne umiejętności, które może nie zawsze dostrzegamy, a które warto odkrywać, by tym samym motywować ich do działania.

Data dodania: 2022-10-03 12:32:51
Data edycji: 2022-10-03 12:38:01
Ilość wyświetleń: 99

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej