Szanowni Rodzice. Od 3 czerwca do 7 czerwca trwał będzie nabór dzieci na tzw. dyżury wakacyjne w miesiącach lipiec i sierpień dla rodziców pracujących, kórzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki. Informacje dotyczące dyzurów znajdziecie Państwo w zakładce górnej DYŻUR WAKACYJNY 2024
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Nasze przedszkole bierze udział w akcji społecznej „ Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji”. Tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji przypada w okresie 3 - 9 października pod hasłem Przełamujemy bariery!  8 października, zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, będzie szczególnie wyróżniony jako Dzień Świadomości Dysleksji.

My, w ramach uczestnictwa w wydarzeniu, zaplanowałyśmy dla dzieci poniższe zadania oraz zaprezentujemy Państwu ich wykonanie w postaci fotoreportażu:
1)
Gazetkę informacyjną: co może zaniepokoić u dziecka w wieku przedszkolnym?;
2) 3 latki wezmą udział w specjalnych ćwiczeniach „schematu ciała”;
3) 4 latki będą tego dnia posługiwały się prawą i lewą ręką na hasło; 
4) 6 latki odbędą ćwiczenia orientacji w terenie.

Całość działań w ramach tej akcji społecznej zostanie przedstawiona Państwu na stronie przedszkola w postaci fotoreportażu (dotyczy  wyłącznie dzieci, których rodzice złożyli pisemną zgodę na publikację wizerunku).

 Ryzyko dysleksji obserwujemy już wśród młodszych dzieci, a dysleksja diagnozowana jest u uczniów starszych. Jak pomóc, jak właściwie odpowiadać na ich potrzeby – takie pytania stale zadają sobie nauczyciele, rodzice i specjaliści, podejmując różnorodne działania sprzyjające rozwojowi kompetencji oraz potencjału dzieci i uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Ale dzieci ryzyka dysleksji czy uczniowie z dysleksją to nie tylko osoby z trudnościami w uczeniu się. Podobnie jak inni, mają swoje talenty, zainteresowania, unikalne umiejętności, które może nie zawsze dostrzegamy, a które warto odkrywać, by tym samym motywować ich do działania.

Data dodania: 2022-10-03 12:32:51
Data edycji: 2022-10-03 12:38:01
Ilość wyświetleń: 168

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej