Szanowni Rodzice. Od 3 czerwca do 7 czerwca trwał będzie nabór dzieci na tzw. dyżury wakacyjne w miesiącach lipiec i sierpień dla rodziców pracujących, kórzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki. Informacje dotyczące dyzurów znajdziecie Państwo w zakładce górnej DYŻUR WAKACYJNY 2024
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Będę odważnym Strażakiem - 4 i 6 latki z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej

Będę odważnym Strażakiem - 4 i 6 latki z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej

W czwartek, 20 kwietnia, 4 i 6 latki wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Sławińskiego 6. Czy wiecie, że dzieje ochrony przeciwpożarowej na terenie miasta Żyrardowa sięgają roku 1867, kiedy to w Zakładach Lniarskich powstała Fabryczna Ochotnicza Straż Ogniowa? Dzięki życzliwości strażaków nasze dzieciaczki uzyskały mnóstwo informacji na temat pracy strażaka,  poznały umundurowanie a także sprzęt niezbędny podczas wykonywanej służby. Dowiedziały się również, jak należy zachować się podczas pożaru i innych zagrożeń oraz do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Przedszkolaki powinny wiedzieć, że strażacy nie tylko gaszą pożary a pomagają też w wielu innych niebezpiecznych sytuacjach na lądzie, na wodzie. Po części teoretycznej zaczęły się "zajęcia praktyczne" - dzieci zostały podzielone na dwie grupy a każda z grup wykonywała polecenia dowódcy straży: "w prawo zwrot", " naprzód marsz", "baczność", "spocznij". Mamy nadzieję, że po taaakim treningu już zawsze na tego typu komendy będą reagowały bezbłędnie. Najwięcej jednak emocji wzbudziła łódź ratownicza a dzieci mogły z bliska podziwiać wyposażenie pojazdu. Ogromną frajdę sprawiło przedszkolakom także lanie wody z węża oraz konkurencja "hydrometka" czyli przesuwanie pachołka strumieniem wody. Zabawa była wspaniała , dzieci były ogromnie zainteresowane i zaangażowane - było wyraźnie widać, że to spotanie przyniosło im mnóstwo radości i dostarczyło mnóstwa wrażeń, z pewnością jeszcze odwiedzimy naszych dzielnych strażaków z OSP.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie za te niezwykłe warsztaty oraz codzienną, jakże ciężką służbę.

Data dodania: 2023-04-20 12:37:18
Data edycji: 2023-04-20 14:14:04
Ilość wyświetleń: 188

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej