Szanowni Rodzice. Od 3 czerwca do 7 czerwca trwał będzie nabór dzieci na tzw. dyżury wakacyjne w miesiącach lipiec i sierpień dla rodziców pracujących, kórzy nie są w stanie zapewnić dziecku opieki. Informacje dotyczące dyzurów znajdziecie Państwo w zakładce górnej DYŻUR WAKACYJNY 2024
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

26 marca 2022 Godzina dla Ziemi WWF

26 marca 2022 Godzina dla Ziemi WWF

To 15 edycja akcji w Polsce a 16 na świecie. W ostatnią sobotę marca odbywa się finał największej ekologicznej akcji na świecie  "Godzina dla Ziemi".  Godzina dla Ziemi to coś więcej niż symboliczne zgaszenie światła. Nie chodzi w niej tylko o oszczędzanie energii; to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, lasów, a także mórz i oceanów. Tegoroczna edycja akcji poświęcona jest walce ze zmiana klimatu na świecie. Zachęcamy do zgaszenia światła w geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. W sobotę 26 marca o 20.30 wyłączmy światło i pamiętajmy, że jesteśmy częścią wielkiego ekosystemu, a Ziemia to nasz wspólny dom.
Dziś proponujemy, by dzieci zastanowiły się, czego potrzebuje nasza planeta, żeby być szczęśliwą. Aby uzyskać odpowiedź, wykorzystamy  pracę plastyczną "Las - płuca Ziemi". Praca będzie przedstawiała drzewo z szeregiem liści.
Wystawimy ją dla Państwa w czwartek 24 marca z prośbą o wpisanie w puste listki krótką odpowiedź na pytanie " Za co kochasz las?" i wpisanie imienia rodzica oraz dziecka (np. za szmer liści ... Marta i Kubuś; za tlen ... Krzysiek i Jaś itp.).
W poniedziałek 28 marca w grupach odbędzie się odczytywanie wpisów i rozmowy z dziećmi na temat ochrony naszej planety Ziemi.
Zapraszamy do udziału w naszej przedszkolnej akcji na rzecz Ziemi i z góry dziękujemy za udział.

Film dla dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=GVxiSJ-E8HM

Lasy są „fabryką tlenu”, chronią nas przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłaniają glebę i wody, są ulubionym miejscem wypoczynku milionów Polaków, są ostoją dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt.

Data dodania: 2022-03-22 14:09:50
Data edycji: 2022-03-22 14:22:03
Ilość wyświetleń: 347

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej