Szanowni Rodzice. Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 została zakończona.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

26 marca 2022 Godzina dla Ziemi WWF

26 marca 2022 Godzina dla Ziemi WWF

To 15 edycja akcji w Polsce a 16 na świecie. W ostatnią sobotę marca odbywa się finał największej ekologicznej akcji na świecie  "Godzina dla Ziemi".  Godzina dla Ziemi to coś więcej niż symboliczne zgaszenie światła. Nie chodzi w niej tylko o oszczędzanie energii; to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, lasów, a także mórz i oceanów. Tegoroczna edycja akcji poświęcona jest walce ze zmiana klimatu na świecie. Zachęcamy do zgaszenia światła w geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. W sobotę 26 marca o 20.30 wyłączmy światło i pamiętajmy, że jesteśmy częścią wielkiego ekosystemu, a Ziemia to nasz wspólny dom.
Dziś proponujemy, by dzieci zastanowiły się, czego potrzebuje nasza planeta, żeby być szczęśliwą. Aby uzyskać odpowiedź, wykorzystamy  pracę plastyczną "Las - płuca Ziemi". Praca będzie przedstawiała drzewo z szeregiem liści.
Wystawimy ją dla Państwa w czwartek 24 marca z prośbą o wpisanie w puste listki krótką odpowiedź na pytanie " Za co kochasz las?" i wpisanie imienia rodzica oraz dziecka (np. za szmer liści ... Marta i Kubuś; za tlen ... Krzysiek i Jaś itp.).
W poniedziałek 28 marca w grupach odbędzie się odczytywanie wpisów i rozmowy z dziećmi na temat ochrony naszej planety Ziemi.
Zapraszamy do udziału w naszej przedszkolnej akcji na rzecz Ziemi i z góry dziękujemy za udział.

Film dla dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=GVxiSJ-E8HM

Lasy są „fabryką tlenu”, chronią nas przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłaniają glebę i wody, są ulubionym miejscem wypoczynku milionów Polaków, są ostoją dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt.

Data dodania: 2022-03-22 14:09:50
Data edycji: 2022-03-22 14:22:03
Ilość wyświetleń: 257

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej